Wybielanie

Augustyn stomatologia i medycyna | Krapkowice

Wybielanie

W naszych gabinecie AUGUSTYN STOMATOLOGIA I MEDYCYNA oferujemy dwie metody wybielania. Dzięki indywidualnemu dobraniu zabiegu do potrzeb pacjenta uzyskujemy pożądany efekt, a sam zabieg jest w 100% bezpieczny i nie uszkadza struktury zębów.

WYBIELANIE METODĄ GABINETOWĄ

Wybielanie metodą gabinetową.

Jest to metoda polegająca na nakładaniu preparatu wybielającego na zęby w trzech 15-minutowych sesjach na jednej wizycie. Efekt działania preparatu wybielającego jest wzmacniany lampą o odpowiedniej fali światła. Efekt wybielania widoczny jest bezpośrednio po zabiegu i utrwala się i wzmacnia przez kolejne dwa tygodnie, w tym czasie obowiązuje tzw. biała dieta. Taki rodzaj wybielania to jedna wizyta, po której można się cieszyć bielszym uśmiechem.

WYBIELANIE METODĄ NAKŁADKOWĄ

Polega ono na wykonaniu indywidualnych dla pacjenta nakładek oraz zastosowaniu żelu wybielającego. Rozwiązanie to przeznaczone jest do samodzielnego stosowania najczęściej w nocy na kilka godzin w cyklu kilku-, kilkunastodniowym. Efekt uzależniony jest od preferencji pacjenta.
Podczas stosowania żelu wybielającego konieczne jest stosowanie białej diety oraz może pojawić się nadwrażliwość zębów.
Zaletą jest możliwość odświeżania efektu wybielenia  co 6 – 12 miesięcy na tych samych nakładkach stosując żel wybielający zaledwie kilka dni. Wymaga zaangażowania pacjenta.