Stomatolog Kędzierzyn – Koźle

Stomatolog Kędzierzyn – Koźle


Stomatolog Kędzierzyn – Koźle

Zespół naszych doświadczonych dentystów zapewnia kompleksową opiekę stomatologiczną dla pacjentów z Kędzierzyna – Koźla i okolic. Dbamy o wyjątkową atmosferę, w której każdy pacjent może czuć się swobodnie i komfortowo. Nasza praktyka łączy nowoczesne podejście do stomatologii z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta z Kędzierzyna – Koźla.

Badania profilaktyczne

Zapraszamy do regularnych wizyt kontrolnych mieszkańców Kędzierzyna – Koźla u stomatologa, podczas których nasi specjaliści dokładnie ocenią stan uzębienia i zalecą odpowiednie środki profilaktyczne.

Leczenie próchnicy

Korzystamy z najnowszych technologii i materiałów, aby skutecznie leczyć próchnicę, a nasz zespół zawsze stawia na minimalnie inwazyjne metody leczenia.

Higienizacja jamy ustnej

Higienistki klinki dentystycznej Augustyn stomatologia i medycyna pomogą naszym pacjentom z Kędzierzyna – Koźla utrzymać zdrowie dziąseł i zębów poprzez profesjonalne zabiegi higieniczne oraz udzielą wskazówek dotyczących prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej.

Stomatologia estetyczna

Oferujemy usługi poprawiające wygląd uzębienia, takie jak wybielanie zębów, licówki czy korony porcelanowe, abyś mógł cieszyć się pięknym i pewnym uśmiechem. Zapraszamy pacjentów z Kędzierzyna – Koźla i okolic.

W gabinetach AUGUSTYN STOMATOLOGIA I MEDYCYNA każdego Pacjenta traktujemy indywidualnie, starając się dobrać najlepsze rozwiązanie zarówno estetyczne jak i funkcjonalne.

Jakie możemy zastosować rozwiązania odbudowy uśmiechu ?

 • Licówki porcelanowe
 • Licówki kompozytowe bezpośrednie (tzw. bonding)
 • Technika Flow Injection
 • Korekta linii dziąseł – Gingivectomia
 • Wybielanie
 • Korony
 • Mosty
 • Wkłady koronowo – korzeniowe

Ortodoncja

Nasz zespół wykorzystuje najnowsze metody leczenia ortodontycznego, zapewniając skuteczność i komfort podczas każdego etapu leczenia dla mieszkańców Kędzierzyna – Koźla i okolic.

Chirurgia Stomatologiczna

Wykwalifikowani chirurdzy stomatologiczni w naszym gabinecie przeprowadzą wszelkie niezbędne procedury chirurgiczne, zapewniając bezpieczeństwo i komfort pacjenta.

PERIODONTOLOGIA

Do leczenia chorób przyzębia, zwanej periodontologią, nasz zespół podchodzi kompleksowo, a najwyższej jakości leczenie obejmuje wstępne usuwanie płytki nazębnej i kamienia naddziąsłowego, kiretaż korzeni zębów oraz stosowanie terapii fotodynamicznej. Istotne jest również utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej i regularne wizyty kontrolne u dentysty.
W zaawansowanych przypadkach może być konieczna rehabilitacja chirurgiczna i protetyczna. Warto skonsultować się z periodontologiem w celu indywidualnego planu leczenia w Kędzierzynie – Koźlu.

PROTETYKA STOMATOLOGICZNA

Oferujemy pełny zakres prac protetycznych wykonywanych przez doświadczonych lekarzy dentystów w naszym gabinecie. Protetyka stomatologiczna to dziedzina stomatologii zajmująca się odtwarzaniem brakujących lub uszkodzonych struktur zębów oraz przywracaniem funkcji układu stomatognatycznego. Obszary działania protetyki stomatologicznej w naszym prywatnym gabinecie obejmują:

Protezy zębów:

 • Protezy całkowite: Stosowane w przypadku braku wszystkich zębów.
 • Protezy częściowe: Zastępują brakujące zęby w obrębie łuku.
 • Protezy szkieletowe: Wykorzystywane czasowo, np. podczas leczenia ortodontycznego.

Korony i mosty:

 • Korony protetyczne: Odtwarzają strukturę i funkcję pojedynczego zęba.
 • Mosty protetyczne: Zastępują brakujące zęby, opierając się na zdrowych zębach sąsiednich.

Implanty dentystyczne: Wstawiane do kości szczęki lub żuchwy, służą jako fundament dla koron protetycznych.

Protetyka stomatologiczna ma na celu przywracanie estetyki, poprawę funkcji żucia, utrzymanie prawidłowej wymowy oraz wspieranie ogólnej zdolności pacjenta do komfortowego korzystania z uzębienia. Zaleca się konsultację z protetykiem stomatologicznym, aby indywidualnie dopasować plan leczenia i zaprojektować nowy uśmiech dla pacjentów w Kędzierzynie – Koźlu.

WYBIELANIE ZĘBÓW

Nasi specjaliści zapewniają bezpieczne i skuteczne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

 • Laserowe wybielanie: Używa się lasera do aktywacji żelu wybielającego.
 • Wybielanie za pomocą lampy LED: Lampa emituje światło aktywujące żel wybielający.
 • Metoda gabinetowa: Dentysta nanosi silniejszy żel z nadtlenkiem wodoru.
 • Nakładki na zęby: Dostosowywane nakładki, wypełnione żelem wybielającym, noszone przez określony czas.

Przed przystąpieniem do wybielania zębów zawsze zaleca się skonsultowanie się z naszym dentystą, który oceni stan zdrowia jamy ustnej i dostosuje odpowiednią metodę oraz skonkretyzuje instrukcje dla pacjentów w Kędzierzyn – Koźle.